Uprzejmie informuję, że rozpoczęły się formalne konsultacje publiczne projektu Mapy drogowej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Projekt Mapy drogowej, OSR oraz pismo kierujące projekt do konsultacji publicznych dostępne są pod adresem https://mr.bip.gov.pl/projekty-zarzadzen-i-uchwal/projekt-mapy-drogowej-transformacji-w-kierunku-goz.html. Uwagi można przekazywać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23 lutego 2018 r.

W przypadku pytań lub chcęci wypracowania wspólnego stanowiska zapraszamy do kontaktu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ku gospodarce o obiegu zamkniętym

Proponowane działania mają przyczynić się do „zamknięcia obiegu” cyklu życia produktów dzięki zwiększeniu recyclingu i ponownego użycia oraz przyniosą korzyści tak środowisku, jak i gospodarce. Realizacja tych planów pozwoli uzyskać maksymalną wartość i maksymalne wykorzystanie wszystkich surowców, produktów i odpadów, a to będzie sprzyjać oszczędnościom energii i zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych. Dokumenty źródłowe pod ponizszym linkiem:

https://ec.europa.eu/commission/priorities/jobs-growth-and-investment/towards-circular-economy_pl