Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Zachodnia 70, 90-403 Łódź , Polska tel: +48 (22) 247 86 44 biuro@pioiro.pl

Targi POL-ECO SYSTEM 23-25.10.2018 Poznań

       Polska przedstawia działania w zakresie czystego powietrza i klimatu

Przy jednym stole przedstawiciele polskiego rządu i Komisji Europejskiej będą rozmawiali o czystym powietrzu, wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu oraz transformacji gospodarek.
W Poznaniu Polska zaprezentuje podjęte działania, technologie i trendy w ochronie środowiska.

Polski rząd konsekwentnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza i środowiska naturalnego. Działania te stanowią część Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem polityki gospodarczej gabinetu Mateusza Morawieckiego. Premier weźmie udział w otwarciu najważniejszego wydarzenia w sektorze ochrony środowiska – Targów POL-ECO SYSTEM, których tematem przewodnim będzie „Czyste powietrze w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

Problem jakości powietrza dotyczy wielu krajów Unii Europejskiej, dlatego tak ważne jest dzielenie się wiedzą, wymiana doświadczeń oraz ocena efektów polityk. Podczas towarzyszących Targom POL-ECO SYSTEM konferencji EkoSfera liderzy z Polski i Unii Europejskiej zaprezentują wyzwania, które ukształtują politykę dotyczącą środowiska i klimatu na najbliższe lata. W debacie o zmianach klimatu i transformacji energetycznej udział wezmą Komisarz ds. Działań w Dziedzinie Klimatu i Energii Miguel Arias Cañete oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Tego samego dnia do dyskusji o czystym powietrzu zaproszeni zostali komisarz UE ds. Środowiska, Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Karmenu Vella oraz Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.  

Odpowiedzią na problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest uruchomiony niedawno, przełomowy program Czyste Powietrze. W całym kraju trwa nabór wniosków do tego priorytetowego programu, w ramach którego na pożyczki i dotacje dla właścicieli domów jednorodzinnych przeznaczono 103 mld zł. Już pierwsze tygodnie funkcjonowania programu pokazują, jak ogromną cieszy się on popularnością wśród mieszkańców.

Stan środowiska wpływa bezpośrednio na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Szczególną rolę odgrywa wysokie stężenie zanieczyszczeń pochodzących z indywidualnych systemów grzewczych. Aby walczyć z tym problemem, nadrobić wieloletnie zapóźnienia cywilizacyjne oraz podnieść efektywność energetyczną całego zasobu mieszkaniowego stworzyliśmy program Czyste Powietrze. Jestem przekonany, że za 10 lat dzięki termomodernizacji i wymiany pieców, w całej Polsce będziemy oddychać dobrej jakości powietrzem – mówi minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Targi POL-ECO SYSTEM odbędą się w dniach 23-25 października w Poznaniu. Jest to najważniejsze wydarzenie w ochronie środowiska, organizowane nieprzerwanie od 30 lat. Targi skupiają przedstawicieli instytucji publicznych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną. Od 2017 roku wydarzeniu towarzyszy konferencja EkoSfera, organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To wyjątkowe miejsce spotkań liderów, gdzie podczas sesji debat, szkoleń i wykładów uczestnicy zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora ochrony środowiska. 

Uczestnicy POL-ECO SYSTEM spotykają się w Poznaniu na pięć tygodni przed szczytem klimatycznym COP24, który w grudniu odbędzie się w Katowicach. COP24 to najważniejsze wydarzenie  międzynarodowych negocjacji klimatycznych, na którym spotykają się przedstawiciele wszystkich państw-stron konwencji klimatycznej. Tematyka związana ze zmianami klimatu i adaptacją do nich będzie ważnym elementem POL-ECO SYSTEM. Uczestnicy targów będą mieli okazję spotkać się z decydentami odpowiedzialnymi za kształtowanie polityki środowiskowej i wziąć udział w dyskusjach na kluczowe tematy.

Organizacją logistyczną szczytu COP24 zajmą się Międzynarodowe Targi Poznańskie. Decyzja o powierzeniu MTP organizacji techniczno-logistycznych jest potwierdzeniem kompetencji firmy oraz bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w Polsce.

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM 23-25.10.2018 r.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie podczas targów 23 października w godzinach 13:30-15:45 Zmiany przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Pawilon 7 Antresola Sala E

Ramowy Program Szkolenia

 Zmiany przepisów prawnych z zakresu gospodarki odpadami

 Samochody niskoemisyjne w gospodarce odpadami. Obowiązek wnikający z ustawy o elektromobilości, wizja czy przyszłość – propozycje rozwiązań.

 Operat przeciwpożarowy, zawierający warunki ochrony przeciwpożarowej instalacji, obiektu lub jego części miejsc magazynowania i przetwarzania odpadów.

 Inspekcja Ochrony Środowiska 2.0, Nowe otwarcie szerokie możliwości

 Monitoring wizyjny miejsc magazynowania odpadów

 Zabezpieczenie roszczeń, depozyt, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa bądź umowa ubezpieczenia 

Ilość miejsc ograniczona

www.polecosystem.pl

 

AKTUALNOŚĆI

Wyjątkowo do 1 kwietnia 2019 należy rozliczyć opłatę środowiskową

Zgodnie z ustawą - Prawo ochrony środowiska, przedsiębiorcy prowadzący działalność mającą wpływ na środowisko mają obowiązek corocznego składnia sprawozdania i wnoszenia opłaty środowiskowej.

Więcej…

Narzędzie audytu usługi wsparcia biznesowego jest teraz w trybie online

 Usługa wsparcia biznesowego BCP-CE - narzędzie audytu Projekt Biocompack-CE:

   

Głównym celem projektu jest zapewnienie silniejszych powiązań między instytucjami badawczo-rozwojowymi a przedsiębiorstwami w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych, w celu wprowadzenia sprawdzonych materiałów biodegradowalnych w opakowaniach z papieru i tektury.

Więcej…

ABC biodegradowalności – nowości technologiczne w domu, sklepie, kawiarni… i na polu z cyklu: Circular Economy. Zamykamy obieg! Warszawa 20190308

 

 

WARSZTATY

WARSZTATY
ABC biodegradowalności – nowości technologiczne w domu, sklepie, kawiarni… i na polu
z cyklu: Circular Economy. Zamykamy obieg!
  Więcej…

TARGI Smart City Expo po raz pierwszy w Polsce 20190612 Łódź

Smart City Expo Poland to pierwsze w Polsce targi dedykowane producentom i dostawcom nowoczesnych technologii służących do lepszego, wydajniejszego zarządzania infrastrukturą miejską. Podczas dwóch dni targów zostaną zaprezentowane najnowsze technologie, produkty i usługi, które zostały stworzone w celu podniesienia jakości życia mieszkańców miast.


Więcej…

Gospodarka obiegu zamkniętego - także w domu i w pracy! Warsztaty Warszawa 20190214

 Gospodarka obiegu zamkniętego -  także w domu i w pracy! Warsztaty Warszawa 

 

WARSZTATY

ABC BIODEGRADOWALNOŚCI W PRACY I DOMU

 

z cyklu: Circular Economy. Zamykamy obieg!

 

Jaka tematyka ?

  • Co to są biotworzywa i biokompozyty?
  • Jaka jest różnica między opakowaniami biodegradowalnymi a kompostowalnymi?
  • Strategia dotycząca biokompozytów – Projekt BIOCOMPACK-CE
  • Jak szybko bioodpady mogą stać się odżywczym prekompostem dla roślin?
  • Czy da się prosto kompostować w firmowej lub domowej kuchni?

 

Więcej…

Nowy projekt Mapy Drogowej GOZ - listopad 2018

W załączniku kolejna wersja projektu

Mapa Drogowa GOZ wersja 20181223

Konferencja o zmianach przepisów z zakresu Odpadów i Opakowań. Bezpłatne wydarzenie podczas targów Expo Silesia 22112018

 
Więcej…