No module Published on Offcanvas position

Konferencja on-line

 

Szanowni Państwo,

Konferencja EkoSfera to dziesięć wyjątkowych debat o zróżnicowanej tematyce począwszy od transformacji energetycznej, adaptacji do zmian klimatu po elektromobilność, OZE na rozszerzonej odpowiedzialności producentów i gospodarce obiegu zamkniętego skończywszy. Patronat honorowy nad konferencją objął prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

EkoSfera – wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – jest integralną częścią Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku ze względu na przełożenie targów konferencja odbywać się będzie  się w formule on-line w dniach 9-10 listopada. 

– EkoSfera to konferencja podczas, której odbędzie się cykl eksperckich debat dotyczących tematów bliskich resortowi klimatu i środowiska. Jestem przekonany, że dyskusje, które 9 i 10 listopada będziecie mogli Państwo śledzić online, zrealizują swój cel i przybliżą pełne spektrum wyzwań, z którymi aktualnie się mierzymy oraz szans, jakich upatrujemy w danych kierunkach rozwojowych i innowacyjnych technologiach – zauważa Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. 

Podczas dwudniowej konferencji poruszane będą tematy dotyczące sprawiedliwej transformacji energetycznej w kontekście ambitnych celów Europejskiego Zielonego Ładu. Istotnymi zagadnieniami będzie adaptacja do zmian klimatu i zwiększenie odporności miast na wyzwania klimatyczne, a także rozszerzona odpowiedzialność producentów. Uczestnicy konferencji zastanowią się nad rolą Climate Change Office – nowego zawodu, który zaczyna funkcjonować w sferze biznesu. Postarają się również odpowiedzieć na pytanie: czy bez energetyki jądrowej można uratować planetę. Drugiego dnia konferencji zostaną poruszone tematy dotyczące odnawialnych źródeł energii, offshore, elektromobilności i gospodarki obiegu zamkniętego. 

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędzie się także prezentacja laureatów konkursów: „Produkt w obiegu”, „GreenEvo” oraz „Miasto z Klimatem” i „Dom z Klimatem”.

 

Zapraszam do zapoznania się z informacją prasową oraz programem konferencji

 

Szczegóły dotyczące EkoSfery dostępne są na www.poleco.pl

 

 

 

Stronę zainstalował wserwis.waw.pl  Obsługa informatyczna, Informatyk Żoliborz